כל מה שרציתם לדעת על דירוג הכוכבים של המלונותנוסעים לניו יורק או לונדון?, בתי מלון מומלצים ביותר ללא עמלת הזמנה! ראו מלון בניו יורק או מלון בלונדון

דירוג מלונות בישראל – שיטת חמשת הכוכבים

דירוג בתי מלון אינו מדד אוניברסאלי וכיום כול מדינה מחשבת ומדרגת את בתי המלון שלה על פי קריטריונים שונים . לרוב , הדירוג מייצג גודל המלון (השטח עליו הוא שוכן ) , את מספר החדרים שבו , את גודל הלובי, הבריכה ועוד. לצערנו , כיום לא קיים מערך פיקוח אשר באופן סדיר ומתמיד עורך בדיקות לניקיון המלון ולאיכות המזון שבו . כמו כן , ברחבי העולם ישנן מלונות אשר מקבלות כוכב נוסף עקב היות המלון מבנה היסטורי אשר עבר שימור, גם אם רמת השירותים המוענקת בו נמוכה באופן יחסי.

בבואכם לתכנן חופשה , מקום הלינה הוא פרמטר חשוב ביותר . יש כאלו שמחפשים מלון אשר יהווה רק בסיס ליציאה לטיולים ואטרקציות ועל כן מחפשים רק מקום להניח בו את הראש – מלונות ברמה של כוכב אחד – שניים לרוב ייתנו מענה לדרישה זו . יש כאלו שמחפשים מלון לביצוע פגישות וועידות עסקיות , אלו יחפשו מלון אשר נותן מענה לצרכים הללו ( למשל , חדרי ישיבות , ציוד הקרנה ועוד ) . חלקנו מגיעים לחופשה עם כול המשפחה ואין לנו רצון לצאת בכלל מהמלון . במקרה הזה ללא ספק המלון צריך לתת מענה לכול הצרכים שלנו, החל מפעילות לילדים ולכול המשפחה וכלה בבריכות מושקעות , לובי גדול וחדרי שינה מרווחים .
אם כן, בישראל לכל בית מלון מוענקים מספר כוכבים מ 1 - 5. בהתאם לדירוג זה , נקבעים מחירי החדרים ללילה .

מה מכילים בתי מלון בדרגת כוכב אחד:

דרגה של כוכב אחד נחשבת לדרגה הנמוכה ביותר . מלון ברמת אירוח זו מעניק אירוח ברמה מצומצמת ועל כן המחירים בהתאם . המלון חייב להכיל מקום מסוים אשר בו יוגש האוכל. חדרי המלון יכילו ריהוט תקין אשר יכלול שתי מיטות יחיד או מיטה זוגית אחת , שולחן קטן , שני כיסאות , מראה גדולה , ארון קיר לאכסון בגדים , מנורת לילה בצמוד למיטה , לפחות שקע אחד חשמלי , תריס או וילון שמטרתם החשכת חלל החדר , קישוט קיר כלשהו וטלפון המעניק שיחות פנים וחוץ . מיזוג אוויר או חימום אינן מחויבים במלונות של כוכב אחד .חדר הרחצה יכלול מקלחון ,שירותים , כיור , מתקן לנייר טואלט, מראת פנים , פח לניירות , מתקן לתליית מגבות ואספקת מים חמים וקרים במהלך כול היממה . לגבי מעליות , חשוב לציין כי כול מלון שיש בו יותר משתי קומות חייב לספק מעליות שירות למתארחים בו .

ראוי לציין כי באירופה בתי מלון ברמה של 1 - 2 כוכבים , נחשבים לדרגת Tourist Class ומתאימים בעיקר לתרמילאים או לקבוצות של צעירים היות ופעמים רבות השירותים והמקלחות הם חיצוניים לחדר הלינה ומשותפים לקומה שלמה או למספר של חדרים . כמו כן , ברבים ממלונות אלו חדרי הלינה עצמם מכילים מיטות קומתיים .


מה מכילים בתי מלון בדרגת שני כוכבים:

מלון ברמה של שני כוכבים , מעניק בדרך כלל רמת אירוח נוחה ופשוטה , הן של חדרי הלינה והן של המשטחים הציבוריים קרי המסעדה או הלובי . על הכניסה הראשית למלון להיות בעלת גישה נוחה להורדה של נוסעים . על המלון לכלול לובי ובו פינת ישיבה נוחה , חדר ישיבות , חדר אוכל וחלל נוסף להגשת מזון קל קרי קפיטריה או מזנון . במלונות בעלי דרגה של שני כוכבים לא חייבת להיות בריכת שחיה .

על חדרי המלון להכיל את המפרט הבא : מקלחת ושירותים בתוך חדר רחצה הכולל גם כיור , מראת פנים קטנה , שטיח אמבט ומגבות . שתי מיטות יחיד או מיטה אחת זוגית , שולחן כתיבה , כורסא ושולחן סלון קטן , לצידי המיטה יהיו שטיחים , מנורות לילה ושידות , וילון להצללה ותמונת קיר. מבחינת מכשור חשמלי על החדר לכלול טלוויזיה , טלפון לשיחות פנימיות ולשיחות חוץ ומיזוג אוויר כלשהו ( מזגן / מאורר/תנור וכדומה ). מים חמים צריכים להיות מסופקים לנוחיות הנופשים במשך 24 שעות ללא הגבלה .

מה מכילים בתי מלון בדרגת שלושה כוכבים:

הכניסה הראשית למלון בדרגה של שלוה כוכבים צריכה להיות רחבה , מטופחת וכזו המאפשרת הורדת נוסעים ובנוחות מרבית .
המלון יכלול שטחים ציבוריים : לובי המלון יכלול ריהוט סלוני איכותי לנוחיותם של המתארחים . חדר ישיבות מאובזר , חדר אוכל וחלל נוסף להגשת מזון קל קרי קפיטריה או מזנון , בריכה שחייה עם מדשאה . חדרים המלון יכללו : חדרון אמבטיה צמודה הכולל , מקלחון ושירותים , אספקת מים חמים במשך כול שעות היום , מראה , כיור , שטיח רצפה ומגבות . שתי מיטות יחיד / מיטה זוגית עם כיסוי מיטה , לצידי המיטות יהיו שטיחים , תאורת לילה וארוניות קטנות , שולחן סלון ושתי כורסאות , קירות צבועים או עם טפט כלשהו , תמונת קיר , פח לאשפה , שרפרף למזוודות , שולחן כתיבה עם בלוק כתיבה , ערכת תה/קפה , טלוויזיה , טלפון ומיזוג אוויר .

באירופה , בתי מלון ברמת 3 - 4 כוכבים נחשבים למלונות מדרגה ראשונה ונקראים First Class . ההבדל בין מלונות אלו למלונות בדרגה גבוהה יותר הם כמובן גודלו של המלון , אך גם המשטחים הציבוריים של המלון , אשר בדרך כלל קטנים יותר והשירותים הניתנים בהם מוגבלים . הרבה בתי מלון אירופאים בדרגה זו מגישים את ארוחת הבוקר והערב שלהם בלובי עצמו אשר בשעות מסוימות מוסב ומתפקד כחדר אוכל .

מה מכילים בתי מלון בדרגת ארבעה כוכבים:

מלון בדרגה של ארבעה כוכבים יכלול את כול מה שמכיל מלון ברמת של 3 כוכבים , פלוס מספר תוספות : ראשית , יכלול המלון מספר חדרי אוכל ושטחים שונים בהם מוגש מזון הפזורים ברחבי המלון . שנית המלון יכלול בנוסף ללובי , אולם כניסה אשר יכלול פינת המתנה מרווחת לנוחיות הנופשים . בנוסף , על המלון לכלול מספר חנויות להנאת האורחים.
על מלון בדרגה של ארבעה כוכבים לכלול לפחות שתי מעליות לשירות האורחים ולהעניק גישה באופן ישיר אל מתקני המלון ( בריכה , חדר כושר וכדומה ) שאינה עוברת דרך מתחם קבלה של המלון . על אזור הבריכה להיות מושקע ומטופח למשעי ולכלול בריכת שחייה למבוגרים ובריכת שחייה לפעוטות , מציל הינו שירות שהמלון חייב להעניק לנופשים , ריהוט גן במדשאות מסביב לבריכה ( כיסאות ישיבה , כסאות נוח , שולחנות ועוד ). כמו כן , במתחם הבריכה צריך להיות מזנון אשר פתוח בשעות הרחצה . בנוסף על המלון להעניק אי אלו שירותי ספורט כמו למשל חדר כושר , או מגרש טניס וכדומה .

חדרי המלון יכללו שטיחים מקיר לקיר ,מיטה זוגית בגודל של 2 מטר על 1.60 מטרים ( או לסירוגין שתי מיטות יחיד ) , לצידי המיטה יהיו שידות ומנורת לילה . בחדר תהיה פינת סלון ובה כורסאות ושולחן סלון . החדר יכלול גם שולחן כתיבה עם מגירות אשר יכול לשמש גם כשולחן איפור ומעליו מראה גדולה ותאורה . החדר יכלול גם מיני בר ובתוכו משקאות , חטיפים ופירות העונה , טלוויזיה בחיבור לערוצי כבלים , מיזוג אוויר , שקעים חשמליים גם בחדר השירותים, חלון הפונה אל הנוף או אל הבריכה ושירות חדרים .

באירופה מלון ברמה של ארבעה כוכבים מוגדר כמלון מדרגה ראשונה מעולה ונקראה Superior First Class. מלון מסוג זה , מעניק רמת נוחות גבוהה עם חדרים מאובזרים היטב ואזורים ציבוריים ברמה נאותה . חלק מבתי מלון אלו מעניקים מספר חדרים ולעיתים אף אגף שלם ברמת אקזקיוטיב, אשר נחשבת לגבוהה יותר מחדרי הסופריור .

מה מכילים בתי מלון בדרגת חמישה כוכבים:

מלון בעל חמישה כוכבים חייב להעניק מגרש חניה לאורחי המלון . כמו כן , הכניסה הראשית למלון צריכה להיות מפוארת ומקורה ובעלת גישה נוחה להורדת נוסעים . אולם הכניסה והלובי של המלון צריכים להיות מרווחים ומאובזרים בריהוט נוח מפואר ודקורטיבי בתוספת בר משקאות .
המלון יכלול מספר רב של שטחים בהם מוגש מזון (מסעדות , חדרי אוכל , קפיטריה בלובי , מסעדה בשטח הבריכה ועוד ).
על המלון לספק מספר חנויות בניחוח תיירותי להנאת וצורכי הנופשים .
על בית המלון בדרגה של חמישה כוכבים לספר מועדון כושר ומועדון ספא , בריכות שחייה פתוחות (למבוגרים וילדים), בריכת שחייה מקורה. כמו כן , בשטחי הבריכה צריכים להימצא מתקני ספורט ומדשאות מוריקות ומרוחות , מזנון או מסעדה וכמובן מציל .


חדרי המלון יכללו ריהוט איכותי ביותר, שטיחים מקיר לקיר , שתי מיטות גדולות ( 2 מטר על 1.80 מטר ) או מיטה זוגית בגודל קינג סייס , כיסוי מיטה מהודר , שידות לצידי המיטה ותאורת לילה . על החדר לכלול בנוסף , , שרפרף להנחת מזוודות , מראה גדולה , שולחן סלוני עם כורסאות וכסאות , וילונות מהודרים להחשכת החדר וחלון פנוראמי המשקיף על הנוף . מבחינת אביזרי חשמל , יכלול החדר , כספת אישית לאחסון חפצים יקירי ערך ומסמכים חשובים , טלוויזיה עם חבילת ערוצים רחבה , קומקום חשמלי וערכת קפה ותה , דריו , מגהץ ומתקן גיהוץ (אם כי ישנם גם שירותי גיהוץ בתשלום ), מיני בר מפנק , שקעים חשמליים ועוד.

המקלחת חייבת לכלול אמבט מרווח , ראש מקלחת לשימוש קבוע ובעל יכולת שליפה , וילון אמבט,שירותים ,מתקן לנייר טואלט , משטח שיש ובו כיור ולאורכו מראה , מייבש שיער , שטיחוני רצפה , מגוון מגבות הכולל : מגבות פנים , מגבות גוף, מגבות ידיים וחלוקי רחצה .

באירופה מלונות בעלי חמישה כוכבים נחשבים למלונות יוקרה ועונים להגדרה Luxury ו – Deluxe . אלו בתי מלון הדורים ומפוארים בעלי מחירים יקרים . לרוב הם שוכנים ברובעי היוקרה של העיר ומעניקים שירותים גבוהים בסטנדרטיים בינלאומיים . מלונות דה-לוקס נחשבים למצוינים ועונים על כול ההגדרות של מלונות היוקרה , אך הם מפוארים פחות והמחירים בהם זולים יותר .

אם כן , לסיכום ניתן לראות כי במדינת ישראל התברכנו במלונות איכותיים ומפנקים , אשר פעמים רבות מעניקים שירותים ומתקנים אשר אף עולים על המקבילות האירופאיות .

ראו גם מלונות מומלצים באמסטרדם  ראו גם להשכיר רכב בחו"לזקוקים להמלצה על מלון, דירה, וילה, אכסניה, הוסטל, או מלון יוקרה בכל יעד בעולם?
צרו קשר עם מומחי המלונות שלנו שישמחו לעזור ללא תשלום : trvlpd@gmail.com
זקוקים לעזרה בהזמנת מלון בכל יעד בעולם ללא עמלות הזמנה, חייגו אלינו 03-6206147